#GetInTheRing ‘DE ANKARA’DAN BİR JÜRİ VAR

Uluslararası bir organizasyon olan ve girişim fikirlerini sıra dışı konseptte buluşturan Get In The Ring’in bu yılki jürisinde teknoloji tabanlı girişim fikirlerine yatırım yapmayı amaçlayan MOVECA da yer alıyor.

Bilkent Cyberpark, gençlerin girişimcilik becerilerini geliştirmeleri ve uluslararasılaşmaları için düzenlediği Get In The Ring Ankara ile Türkiye ölçeğinde fikir sahiplerini ve yatırımcıları bir araya getiriyor.

Get In The Ring’de girişimciler, gerçek bir boks ringine çıkıp karşısındaki rakipten daha iyi yanıtlar vermeye çalışarak hem seyircinin hem de jürinin gözüne girmek için mücadele edecek. Müsabakalar sonunda birinci seçilen girişim, Lizbon’daki finallerde farklı ülkelerin katılım sağladığı uluslararası ölçekteki etkinlikte buluşacak.

Bu farklı etkinlikte olmaktan gurur duyduğunu belirten MOVECA Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kırkıncıoğlu: “Kıymetli fikirlerin yanı başında olmak oldukça heyecan verici. Bir de proje sahiplerinin hararetle fikirlerini savunduğunu ve hayalinin peşinden koştuğunu görmek tarif edilemez. Elbette biz orada sadece bir değerlendirme yapmayacak, fikrin gelişmesi için heyecanlı arkadaşlara elimizden geldiğince yol gösterici olacağız.” dedi.

Yatırımcılar ve Start-Up’lar Bir Araya Gelecek…

Sektör ayrımı yapılmaksızın inovatif iş fikrine ve ölçeklenebilir her start-up’a açık olan etkinlikte 50’den fazla proje ön elemeden geçecek ve ön elemeden geçen fikirler, 17 Şubat’ta 12.00-18.00 saatleri arasında Bilkent Cyberpark’ta düzenlenecek olan final müsabakasında yer alacak.

Kaynak : businessankara.com

2018-02-27T08:49:31+00:00