MOVECA’DAN TEKNOLOJİ TABANLI GİRİŞİMLERE BÜYÜK DESTEK

Moveca, Türkiye’nin teknoloji tabanlı girişimlerini değerlendirmek üzere girişimciler ve fikir sahiplerini bekliyor.

Teknoloji ve internet tabanlı şirketleri/girişimleri bekleyen Moveca, nesnelerin interneti (IoT), Blockchain, Big Data, savunma sanayi sistemleri, kullanıcı deneyimi ve davranışları yönetimi sistemleri ile internette modern yaşama getirilecek yeni hizmet projeleri kapsamında yatırım yapacak.

Moveca Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kırkıncıoğlu “Devir yenilikçi fikirleri değerlendirme ve başarıya ulaştırma devri. Girişimcilik ekosistemi tüm dünyada büyümekte olsa da finansal kaynak yetersizlikleri hala fikir sahiplerinin ayaklarını bağlayan, hayallerine sınır koyan en önemli etkenlerden biri. Biz de bu engelleri ortadan kaldırmak ve yenilik kaldıracını harekete geçirmek için Moveca’yı kurduk. Önem verdiğimiz ve yepyeni hamlemiz olan Moveca, kuluçka merkezlerinde ya da sektörün içinde doğmuş; büyüme potansiyeli olan ya da yatırım değeri taşıyan teknoloji tabanlı girişimlerin, sürdürülebilir bir sistemde ticari uygulamalara dönüşmesini sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Start-up’lara yatırım yapan pek çok kuruluşun yanı sıra Moveca, farklı nedenlerden dolayı prototip aşamasına gelememiş girişimlere de daha fikir aşamasındayken yatırım yapmayı amaçlıyor. Bununla birlikte şahısların başvurularını da kabul edebildiği için fikir sahiplerinin herhangi bir şirket kurma masrafına girmelerinin önüne geçmiş oluyor. Moveca’nın değerlendirmeyi düşündüğü projelerde; alanıyla ilgili yenilikçi bir fikir içermesi, sektöre kolay uyum sağlaması ve yatırıma elverişli olması gibi nitelikler yer alıyor.

Kaynak: startupdostu.com

2018-02-27T08:48:29+00:00